Diagnostyka komputerowa specjalistycznym interfejsem

Obecnie we współczesnych samochodach komputery wewnętrzne mają za zadanie sterować silnikiem oraz podzespołami. Posiadają one wbudowane specjalne układy diagnostyczne, które są tak zaprogramowane przez producenta, aby odpowiadać za prawidłowe zakresy pracy wszystkich podzespołów oraz czujników.
Gdy tylko jakiś parametr wykracza poza ustalone dopuszczalne granice, komputer pokładowy zapisuje właściwy kod błędu w swojej pamięci.
Zapisy te są ważnym wstępem do zlokalizowania usterki.

Diagnostyka współczesnego samochodu polega na podłączeniu specjalnego komputera diagnostycznego do komputera pokładowego pojazdu w celu wymiany danych pomiędzy nimi. Tester diagnostyczny w ciągu zaledwie kilku minut odczytuje zapisane przez komputer pokładowy informacje o stanie auta i wyświetla te, które dotyczą wykrytych nieprawidłowości w funkcjonowaniu poszczególnych podzespołów. 

Niewątpliwą zaletą samochodowej diagnostyki komputerowej jest możliwość szybkiego rozpoznania stanu technicznego poszczególnych układów i zespołów w samochodzie. Nie jest konieczny do tego demontaż i naruszanie jakichkolwiek jego elementów. Tutaj wystarczy tylko aparatura techniczno-pomiarowa w postaci komputera diagnostycznego. Wystarczy odpowiednie podłączenie, by nastąpiła wymiana danych umożliwiająca porównanie wartości parametrów stanu obecnego samochodu z tymi określonymi przez producenta.

Samochodów nieskomputeryzowanych jest już coraz mniej, w ich miejsce pojawiają się nowsze i nowocześniejsze, a więc jeszcze bardziej skomputeryzowane. Oznacza to, że nie ma już odwrotu od komputerowej diagnostyki.
Jak każda metoda, ma ona nie tylko zwolenników, ale i przeciwników. Jak wiadomo, zdecydowana większość prac przy samochodzie wymaga najpierw właściwego rozpoznania problemu. Bez względu na to, czy są to standardowe naprawy mechaniczne, praca silnika, układu paliwowego czy hamulcowego. Diagnostyka komputerowa okazuje się być w takich przypadkach niezastąpiona.

Używamy wyłącznie specjalistycznego oprogramowania i oryginalnego interfejsu BMW do wykonania naszej usługi. Zapraszamy do kontaktu.