Konwersja samochodu z USA/JPN i nie tylko

Zakup samochodu wyprodukowanego w Stanach Zjednoczonych lub w innych egzotycznych krajach oraz przystosowanego do użytkowania w tamtejszych warunkach ruchu drogowego wymaga przeprogramowania poszczególnych elementów w celu dostosowania pojazdu do europejskich standardów i norm. Wykonujemy kodowanie komputera pokładowego, nawigacji, radia oraz wielu innych systemów w autach z sprowadzonych, przystosowując je do europejskich standardów.

Coraz więcej osób decyduje się na sprowadzanie samochodów z USA. Ceny aut za oceanem są znacznie niższe niż w Europie, co sprawia, że nawet wliczając koszty transportu auta, jego zakup nadal jest opłacalną inwestycją. Dotyczy to w szczególności samochodów klasy premium oraz aut uznawanych za luksusowe.
Warto jednak zdawać sobie sprawę, że aby auto z USA mogło poruszać się po europejskich drogach i żeby jego użytkowanie było dla kierowcy w pełni komfortowe, niezbędne jest przeprogramowanie poszczególnych systemów oraz ich konfiguracja do europejskiego standardu.

Wykonujemy:

– Przestrojenie radia na wersję europejską (fale, stacje, wyłączenie radia satelitarnego)
– Aktualizujemy mapy nawigacji do najnowszej dostępnej wersji Europy
– Spolszczamy całe menu, nawigację oraz lektora
– Aktywujemy tylne światło przeciwmgielne
– Wyłączamy  światła obrysowe tzw. Sidemarker
– Kodujemy przednie lampy, aby świeciły asymetrycznie
– Zmieniamy region DVD

Wszystkie wyżej wymienione czynności robimy wyłącznie oryginalnym oprogramowaniem używanym przez autoryzowane serwisy. Kodowanie wykonujemy przez złącze OBD 2. Modyfikacje są trwałe oraz objęte gwarancją.